>نرم افزار فروشگاهی و سوپر مارکت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

نرم افزار فروشگاهی و سوپر مارکت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸

 

 

سوپر مارکتها و فروشگاههای مواد غذایی طیف گسترده ه ای از مواد غذایی  و محصولات خانگی را ارائه می دهند که به خوبی سازماندهی شده اند . در کسب و کار سوپر مارکت اطلاعات موجودی دقیق بسیار ضروری است . موجودی مواد فاسد شدنی ، اطلاع از ورودیها و تاریخ دقیق جزو پارامترهای مهم به شمار می رود .

 

موجودی مواد فاسدشدنی

ویژگی های مشترک نرم افزار سوپر مارکت برای برخی از فروشگاههای مواد غذایی ، حسابهای باز یا دفتری است که برای مشتریان دائمی ایجاد شده و صورتحساب آنها را سیستم در صورت نیاز آماده می کند .

نرم افزار نه تنها به بهبود فرآیندهای سفارش و نگهداری شما کمک می کند ، بلکه برنامه ریزی بسیار سریع تر و ساده تر را نیز انجام می دهد .

با ردیابی زمانی کالاهای فاسد شدنی ، نرم افزار می تواند به شما در بروز رسانی کالاهای خود کمک شایانی بکند . همواره میتوانید موجودی کالاهای راکد و خرید نشده را نیز آمارگیری کنید .

استفاده از سیستمهای فروشگاهی ،  بارکدخوانهای سریع و دستگاههای کارتخوان  ، پرینترهای حرارتی ،ترازوهای مدرن و دقیق ، فرآیند صدور  صورتحساب نهایی نیز تاثیر گذار است .

سوپر مارکت مکانیزه

 

نرم افزار سوپر مارکت باید بتواند به راحتی قیمت را افزایش یا کاهش داده و همچنین برای هر کالا جداگانه یک تخفیف مناسب در نظر بگیرد .

هنگامی که فروشگاه شلوغ است نرم افزار باید بتواند همزمان چندین فاکتور را به صورت شناور کنترل کرده تا سبدهای خرید چند مشتری در صف نیز به راحتی مدیریت شود .

مدیریت صف

اینجا آخر کار نیست ، تازه در حین سرویس دهی به مشتریان ، سروکله تامین کنندگان با فاکتورهای طولانی پیدا شده و برای این موضوع و انبار داری دقیق هم بایستی راه حل سریع و مناسب داشته باشید . در هنگام تامین کالا گردش قیمت کالا را از تامین کنندگان به آسانی بررسی کنید و میزان طلب و بدهی هر کدام را نیز جداگانه صورت کنید .

تقسیم بندی سود و زیان اجناس ریز و خرد و اجناس کلان نیز کاری بس دشوار است که یک  نرم افزار خوب باید بتواند آن را به راحتی مدیریت کند .

هزینه های جاری و مدیریت آنها نیز کمی دشوار به نظر میرسد ، قبض ها ، اجاره محل کسب ، عوارض ، و … نیز قابلیت حسابرسی را بایستی به همراه داشته باشند .

سوپر مارکت و فروشگاه

با داشتن یک نرم افزار مدیریتی خوب همیشه میتوان کالاهایی را که گردش خرید کمتری دارند را بروز مشاهده کنید . برای آنها تخفیف های وِیژه ای در نظر گرفته تا زودتر به پول نزدیک شود . این یکی از راهکارهایی برای افزایش فروش نیز هست که با کمک نرم افزار به راحتی به آن دست می یابید .

استفاده از پیک و سیستم دلیوری  همیشه برای مشتریان گرفتار راه حلی است برای افزایش فروش بیشتر  . با نرم افزار مدیریتی قوی صورتحساب مشتریان تلفنی را به راحتی صادر کرده و در اسرع وقت به دستشان برسانید .

مشاهده گردش کالاهای پرفروش همیشه شما را در تصمیم گیری برای تامین اجناس مورد استقبال به شدت یاری میکند و به راحتی می توانید گلچینی از تامین کنندگان معتبر را برای خود بیابید .

فروشگاه کوچک

فرقی نمیکند که شما یک فروشگاه بزرگ را مدیریت می کنید یا یک بقالی کوچک . مطمئنا به ابزاری مفید برای مدیریت بهتر نیاز خواهید داشت .

 

مطالب مرتبط :

نرم افزار فروشگاهی و سوپر مارکت متین